OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „POLAK MA ESSĘ! 2”
- 27.10.2024 20:02
Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego
„Polak ma essę! 2”. Prowadzony jest on przez nauczycielkę języka polskiego Ewę Gronert- Raszewską w klasach szóstych i ósmej.Głównym założeniem jest utrwalenie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów.
Czas trwania projektu Czas trwania projektu od 1 października 2024 r. do 30 maja 2025 r.
Założenia projektu i cele:
Głównym założeniem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę! 2” jest utrwalenie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów, tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, pomoc w rozwijaniu naturalnej kreatywności dzieci a także nauki poprzez zabawę, dodatkowo doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi, w tym naturalnego wyrażania odczuć.
Cele szczegółowe projektu:
✓ utrwalanie nabytej wiedzy z języka polskiego poprzez zabawę,
✓ wspomaganie rozwoju dzieci,
✓ odkrywanie dziecięcych talentów,
✓ integracja zespołu klasowego,
✓ rozwijanie wiary we własne możliwości,
✓ rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych,
✓ wykorzystanie TIK w pracy nauczyciela oraz ucznia,
✓ promocja placówek biorących udział w projekcie w środowisku lokalnym oraz na terenie całej Polski.
Zgodność projektu z wybranymi podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025:
1. Edukacja prozdrowotna w szkole - kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej, nauka udzielania pierwszej pomocy.
2. Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za region i ojczyznę. Edukacja dla bezpieczeństwa i proobronna.
3. Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.
4. Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji, korzystanie z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły